Erzurum Ozon Tedavisi

ileDr.Zeynep Avşar

Erzurum Ozon Tedavisi

Uzm. Dr. Zeynep Avşar Kliniği’nden ozon tedavisi hakkında bilgi veya randevu almak için ;

Tel : 0505 476 12 91

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir gazdır.Doğada stratosfer tabakasında bulunan dünyamızı zararlı ışınlardan koruyan da ozon tabakasıdır.Ozon yüzyıldan uzun süredir tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır.İlk defa birinci dünya savaşında askerlerin yaralarını iyileştirmek için kullanılmıştır.Daha sonra 2. Dünya savaşında Hitler pilotlarının performansını artırmak, daha fazla uçmalarını sağlamak için ozonu kullanmıştır.

erzurum ozon terapi

Tıbbi ozon gazı özel jeneratörlerde tıbbi oksijenin ozon atomuyla birleşmesiyle oluşur. Kan ozonlaması (majör ozon), ozon aşılama (minör ozon), ozon torbalama, bölgesel enjeksiyon ve sauna şeklinde uygulanır.

Ozon gazı kanla birleşip vücuda girince hemen oksijene dönüşür ve bütün hücrelere oksijenin ulaşmasını kolaylaştırır. Böylece daha iyi oksijenlenmiş bir vücutta hücre yenilenmesi hızlanır, dolaşım rahatlayacağından ağrılar azalır, enerji ve uyku kalitesi artar, iyi ve sağlıklı hissedilir.

Bu arada ozon gazındaki diğer oksijen de vücudun atık maddeleri temizleyen antioksidan sistem dediğimiz sisteme yardım eder.Vücutta biriken toksik maddeler ve zararlı atıklar daha kolay atılır. Böylece detoks etkisiyle bir rahatlama olur, atıkların fazlalığı sonucu oluşan yaşlanma ve kronik iltihaplı durumlar geriler. Daha sağlıklı, genç ve enerjik olunur.

OZON TEDAVİSİNİN KULLANILDIĞI BAZI HASTALIKLAR ve DURUMLAR

Kronik yorgunluk

Sağlıklı yaşam ve stresle mücadele

Detoks

Cilt Hastalıkları

Sindirim Sistemi Problemleri

Fibromiyalji

Romatoid Artrit

Gut Hastalığı

Bel fıtığı

Boyun fıtığı

Rosasea(gül hastalığı)

KOAH(Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı)

Bağışıklığın güçlendirilmesi

Dolaşım bozuklukları

Migren

Astım

Ülseratif Kolit

Chron Hastalığı

İnfertilite(kısırlık)                                                                                      

Saç dökülmesi

Diyabet(şeker hastalığı)

Diyabetik ayak

Hemoroid

Alzheimer

Parkinson

SPORCU SAĞLIĞINDA OZON

Ozon tedavisi ile sporcuların gücü değil performansı artırılabilir. Vücudun oksijenlenmesi artacağından özellikle dayanıklılık gerektiren sporlarda çok etkilidir.

OZON ve CİLT HASTALIKLARI

Ozon tedavisi özellikle diyabetik ayak gibi iyileşmeyen yaralarda, yanıklarda, mantarlarda, zona, uçuk gibi durumlarda çok etkindir. Ayrıca ilaçlarla giderilemeyen birçok cilt hastalığında rosa (gül hastalığı), egzama, kaşıntılı dermatitler,sedef, pişik,hemoroid gibi durumlarda iyi sonuçlar vermektedir.

Kozmetik olarak da ozon yağı aknede, cilt lekelerinde, gözenekleri sıkılaştırmada, ince kırışıklıkları açmada, selülitleri azaltmada, cildi nemlendirmede,saç dökülmesini azaltmada güvenle kullanılır.

BEL FITIĞINDA OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi bel fıtığında belde fıtık çevresindeki paravertebral kaslara enjeksiyonla uygulanabilmektedir.Basit ama etkili bu yöntemle ağrılardan kurtulabilirsiniz.

YAŞLILIK VE OZON

Yaşlılığa bağlı bunama, Alzheimer gibi durumlar beyindeki bazı hücrelerin yavaş yavaş kaybolmasıyla seyreder.Ozon tedavisi ile beyin kan akımı ve oksijenlenmesi artacağından ve aynı zamanda bağışıklık sistemi de güçleneceğinden bu tedavi yaşlılığa bağlı hastalıklarda umut ışığıdır.

KANSERDE OZON TEDAVİSİ

Kemoterapi kanser hücrelerini öldürürken bir yandan da sağlıklı hücrelerde ölür ve vücut direnci düşer. Bu durumda ozon tedavisi bağışıklığı güçlendirip oksijenlenmeyi artırarak kemoterapinin etkinliğini artırır ve kanserle daha güçlü savaşılabilir.

CORONAVIRUS’E KARŞI OZON TEDAVİSİ

Coronavirus (CoVid-19) zarflı bir virüs çeşididir. Virüsün zarfı lipitlerden oldukça zengindir. Ozon molekülü ise vücuda girdikten sonra çok kısa süre içerisinde H2O2 (hidrojen peroksit) oluşturur. Oluşan peroksit virüsün bahsetmiş olduğumuz lipitten zengin zarfını parçalar. Böylelikle virüs etkisini yitirmiş olur. Salgından korunmak ve halihazırda mevcut hastalığınızı daha iyi atlatmak için ozonterapi başvurabileceğiniz etkili bir korunma yöntemidir.

Yazar hakkında

Dr.Zeynep Avşar administrator

2 yorum

HicretYayın tarihi9:13 am - Şub 18, 2020

Merhabalar hocam ben yıllardır migren hastası ve hemen hemen hergun cok şiddetli baş agrısı çekiyorum. Ozon terapisi ne kadar etkili olur acaba baş ağrısı azalır mı ve ücreti ile ilgili de bilgi verirseniz cok sevinirim. İyi gunler…

Bir cevap yazın