Erzurum Hacamat Tedavisi

ileDr.Zeynep Avşar

Erzurum Hacamat Tedavisi

Uzm. Dr. Zeynep Avşar Kliniği’nden hacamat tedavisi hakkında bilgi veya randevu almak için ;

Tel : 0505 476 12 91

Hacamat kelimesini Türk Dil Kurumu vücudun herhangi bir yerini hafifçe çizip üzerine boynuz, bardak veya şişe oturtarak kan alma şeklinde tanımlamıştır. Hacamat yaş kupa olarak da adlandırılır. Kuru kupa tedavisi ağrıyan bölgelere kupa yerleştirip vakum yaparak uygulanır. Yaş kupa da ise vakum uygulanan yerlere küçük çizikler yaparak kan alınır.

erzurum hacamat yapan yerler

Hacamat tedavisi yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişe sahip olup Eski Mısır papirüslerinde hacamata ait resimlere rastlanmaktadır.Yüzyıllar boyunca kullanılan bu tedavi şekli günümüzde modern şekilde, hijyenik ortamlarda,tek kullanımlık malzemelerle uzman ellerde uygulanmaktadır.Hacamat tedavisi Peygamber Efendimiz zamanında da çokça tercih edilmiş ve hatta pek çok hadislere konu olmuştur. Peygamber Efendimiz bizzat yaptırmış ve tavsiye de etmiştir.Günümüzde hacamat tedavisi artık yaş kupa adıyla Avrupa ve Amerikada da uygulanan ve bilimsel araştırmalara konu olan bir tedavidir.Tıbbi bilimsel araştırmaların yer aldığı pub medde hacamatla ilgili birçok makale bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 2014 de yayımladığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp yönetmeliğiyle hacamat yapma yetkisini sertifikası olan doktorlara vermiştir.

HACAMAT TEDAVİSİ HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANIR

Hacamat tedavisi vücuttaki enerji meridyenlerini uyararak, vakum yoluyla mekanik etki yaparak ve cilt altında birikmiş toksik kanın dışarı alınmasıyla detoks yaparak ve daha açıklanamamış mekanizmalarla birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Hacamat tedavisinden fayda gören hastalıkların bazıları şunlardır:

Bel fıtığı

Boyun fıtığı

Diyabet(şeker hastalığı)

Yüksek tansiyon

Anksiyete kaygı bozukluğu

Fibromiyalji

Ürtiker

Migren

Hemoroid(basur)

Bağışıklığı güçlendirici

Varis

İnfertilite(kısırlık)

Uyku bozukluğu

Dismenore (adet sancısı)

Yazar hakkında

Dr.Zeynep Avşar administrator

3 yorum

Demet gülşahYayın tarihi6:11 pm - Ara 7, 2019

Doktor hanım sinire basi yapan boyun ve bel fıtığı m var el aya uyusmalarim oluyor 6 ay önce fizik tedavi gördüm biraz rahatladı ama yine başladı sikayetlerim hacamat ne kadar etkili olur acaba birde tedavi için ne kadar ücret lazım randevu almam gerekiyor mu kolay gelsin

Evin Sare ÖzbeyYayın tarihi5:33 pm - Haz 13, 2020

Çok memnun kaldım hacamat yaptı bana çok etkisini görüyorum Rabbim daim eylesin işinde 🌸”Uzm Dr Zeynep Avşar Hanım”

Bir cevap yazın