Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Ozon Tedavisi

ileDr.Zeynep Avşar

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Ozon Tedavisi

Günümüzde popülaritesi artmakta olan ozon tedavisi bağışıklık sistemi için de mucizeler yaratıyor. Erzurum ozon tedavisi (ozonterapi) Uzm. Dr. Zeynep Avşar kliniğinde uygulanıyor. Peki ozon molekülü kullanılarak yapılan bu tedavinin bağışıklık sistemi üzerine etkileri neler?

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendirmede önemli ve etkili bir yöntemdir. Vücudun daha iyi oksijenlenmesini sağlayarak dolaşım ve solunum sistemini rahatlatır. Ayrıca ozonterapi yöntemi viral (virüs yoluyla bulaşan hastalıklar) enfeksiyonların tedavisinde de başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Ozon tedavisi sayesinde vücudumuzdaki savunma hücreleri olan beyaz kan hücreleri (lökositler) daha etkin şekilde görevlerini yerine getirmektedir. Bu da bağışıklığın artmasında ve güçlenmesinde önemli bir unsurdur.

Günümüzde henüz aşısı ve kesin tedavisi bilinmeyen Coronavirüs (CoVid-19) virüsüne karşı yapılabilecek en iyi şey bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bu sayede vücudunuz korona ve benzeri virüslere karşı daha dirençli olacaktır. Ozon tedavi yöntemi bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için en güvenilir yöntemlerden biridir.

Ozonterapi yöntemi sayesinde en güçlü doğal dezenfektan olan ozon molekülü vücuda etki ettikten sonra saniyeler içinde hidrojen peroksit oluşturarak zarflı virüs olarak nitelendirilen coronavirus zarfını oksidasyon gerçekleştirerek parçalar ve tehdidi ortadan kaldırır. Ozon tedavisi coronavirus’e ve tüm diğer hastalıklara karşı bağışıklığınızı yükseltecektir. Bu nedenle tüm hastalarımıza ve özellikle virüsün yoğun olarak etkilediği yaşlılara ozon tedavisini tavsiye ediyoruz.

Dr. Robert Rowen’in ozon tedavisinin virüslere karşı etkisi hakkındaki konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Yazar hakkında

Dr.Zeynep Avşar administrator

Bir cevap yazın